Lubinský zpěváček

Lubinský zpěváček

Pěvecká soutěž  “Lubinský zpěváček“

„…a příští rok už vás nepozveme! Přijedete pozdě, poberete ceny a ujedete před koncem“ – těmito slovy se s námi, samozřejmě v legraci, loučila paní ředitelka lubinské základní školy.

A není se čemu divit. Naše šikovné děti totiž opravdu ovládly tuto soutěž  konanou dne 19.4. v DDM v Kopřivnici a ostatním, jak se říká, daly na frak. Z našich zúčastněných osmi dětí si jich hned pět přivezlo diplom. Za první třídu nás reprezentovaly Kristýnka Hoppová – 1.místo a Terezka Horutová – 3.místo. Zuzanka Kutějová si suverénním výkonem vysloužila 1. místo v kategorii druhých tříd a statečně se na pódium postavil i Radim Kalíšek. V kategorii třetích tříd nás velice mile překvapila Zuzka Hubrová, která si vysloužila krásné 2. místo a s velkou odvahou zazpívala všem i Maruška Laresová. Čtvrtou třídu zastupovali Péťa Knápek a Markétka Hoppová, která si konečně vyzkoušela umístit se i na 3.místě. V předchozích ročnících totiž tuto soutěž vyhrávala, v horším případě skončila druhá.

Nic ale nebylo zadarmo. Děti se na soutěž pečlivě připravovaly, některé si soutěžní písně prozpěvovaly i několikrát denně. A že to mnohdy nebyly písně jednoduché. Zazněly zde tak náročné kousky jako píseň „Co je tam dál“ z tvorby Walta Disneyho, píseň Lucie Vondráčkové –„ Kdy vzlétnu já“, nebo intonačně velmi náročná píseň „O naději“.

Tak tedy, milé děti, ještě jednou vám všichni moc gratulujeme a těšíme se na další ročník Lubinského zpěváčku. Třeba se opět zadaří a my ukážeme, že v Bernarticích jsou FAKT DOBŘÍ ZPĚVÁCI!!! :)

Radka Bayerová, učitelka hudební výchovy na ZŠ

P.S.  Pro mladší generaci – v odborné porotě zasednul zpěvák Voxel.

/galerie/zpevacek-19-4