Aktuality

Škola v pohybu 3.12.

Datum:

Škola v pohybu

 

Škola v pohybu - ZŠ a MŠ Bernartice nad Odrou

Pravidelná návštěva v ZŠ a MŠ Bernarticích nad Odrou se rovná vždy 26 štastných holek a kluků z 1. - 3. třídy.

Dnešní hodina TV Škola v pohybu měla speciálního hosta z České školní inspekce, který potvrdil, že zapojení všech dětí a organizovaného chaosu má význam. Ve spolupráci s paní učitelkou a asistentkou jsme s dětmi dnes prováděli TV zaměřenou na basketbal a štafetové závody.

Průpravná část byla zaměřena na seznámení s překážkovou dráhou, z počátku bez míče, po pár zdařilých běžeckých pokusech jsme dětem zvýšili obtížnost přidáním míče. Po mnoha pokusech driblování a střelby na koš (obruče, papírová krabice) jsme se rozdělili do 4 družstev a hráli basketbal na jeden koš 3:3 a prováděli na připravené překážkové dráze štafetové závody.

Snažili jsme maximálně a co nejefektněji využít 45 min časovou dotaci, každého žáka motivovat a chválit i za nepodařené pokusy. 

Odměna pro nás byla radost a nadšení dětí ze hry.

Mgr. Radim Dresler