Čteme dětem 1.

Čteme dětem 1.

Dospělí čtou dětem

Ve čtvrtek 31. ledna jsme dětem za krásná vysvědčení nachystaly ve škole překvapení. Pozvaly jsme pana Zdeňka Klose, který dětem přečetl ukázky z knihy „Bajky“ od známého řeckého bajkaře Ezopa.  Děti se zapojily do povídání o poučeních, která z bajek vyplývají.

Druhá kniha, ze které pan Klos četl, se jmenovala „Řecké báje a pověsti“. Příběh o Kyklopovi byl napínavý a pro většinu dětí úplně nový. Děti byly velmi pozorné a poutavé čtení odměnily potleskem.

Mnohokrát děkujeme panu Klosovi, protože byl prvním, kdo si jako nepedagogický pracovník vyzkoušel nelehký úkol zabavit a udržet si pozornost padesáti dětí prvního stupně naší základní školy. A navíc se mu podařilo ukázat, že čtení může být nejen poučné, ale i zábavné.

V této akci pro děti chceme pokračovat a každý měsíc přivítáme ve škole jednoho zajímavého hosta. Motivovat děti k četbě a naučit se vnímat knihu jako součást života, je jedním z našich velkých cílů.

Eva Petrová, učitelka