Aktuality

Přednáška o 2. světové válce

Datum:

Přednáška o 2. světové válce

 

Přestože nás počasí poslední dny ladí spíše prázdninovým směrem, ve škole neleníme a pilně stále pracujeme, abychom vše zvládli podle plánu.

Abychom dětem zpestřily výuku, pozvaly jsme k nám do školy Aleše Hubra, aby dětem popovídal o 2. světové válce. Přednášky se zúčastnily děti ze 3., 4. a 5. třídy. Aleš přišel spolu se svým nejlepším kamarádem Petrem Kozárem ve vojenských uniformách, čímž hned od začátku děti zaujali. Vzhledem k tomu, že Aleš je pro tuto tematiku zapálený, začal poutavě vyprávět, jak to všechno bylo. Pro lepší pochopení vše doplňovala skvěle zpracovaná prezentace. Děti po celou tu dobu seděly jak pěny a pečlivě poslouchaly. Alešovo vyprávění občas přerušil nějaký dotaz, na který hned pohotově odpověděl.

V závěru kluci povyprávěli o uniformách, které měli na sobě, co patřilo k vybavení každého vojáka, jaké měli zbraně a jak vojáci fungovali v terénu. Děti byly nadšené a myslím, že samo za sebe mluví to, že z původních dvou vyučovacích hodin nakonec trvala přednáška téměř čtyři vyučovací hodiny.

 Chtěly bychom ještě jednou klukům poděkovat za jejich čas a ochotu za námi přijít a budeme se těšit na příští setkání!