Zobrazit hlavní menu

Projektové dopoledne na ZŠ Komenská 68 

V úterý 29.3.2022 jsme vyjeli se čtvrťáky a páťáky do Nového Jičína na dopoledne v učebnách 2. stupně ZŠ Komenská 68. 

Nejdříve nás zavedli do počítačové učebny. V propojení angličtiny a práce na PC se děti dozvěděly nové informace ze světa i základy programování. O přestávce o nás bylo vzorně postaráno. V jídelně měly děti k dispozici čaj a jablečný štrúdl. Po občerstvení jsme navštívili učebnu biologie. Děti byly pochváleny za své vědomosti o stavbě a vlastnostech lidské kostry. Dozvěděly se i nové pojmy a ve skupinách si sestavily kostru člověka a rozstříhaný snímek jedné její části. Ten pak pojmenovaly a přiřadily ke správnému místu na sestavené kostře. Poslední byla učebna chemie. Pomocí zkumavek, mycího prostředku na nádobí, obarvené vody a líhu děti zjistily, že každá látka má jinou hustotu a jejich promíchání je malé kouzlo. Taky tipovaly, které předměty na vodě plavou, které jdou ke dnu, co budou dělat rozinky v minerální vodě atd. 

Dopoledne bylo velmi zajímavé i poučné, užili jsme si velkou školu i společnou cestu autobusem. 

 

 

Třídní učitelka Eva Petrová 

Fotogalerie

Vydáno: 18. 04. 2022 | Autor: Škola Škola