Zobrazit hlavní menu
Výlet na Jarošův statek

Výlet na Jarošův statek

Ve čtvrtek 9. června 2022 jsme prožili úplně jiný školkový den. Ráno se děti scházely s batůžky na zádech a čekali jsme na příjezd autobusu, který nás odvezl do Studénky na Jarošův statek. Paní kuchařky nám nabalily výbornou svačinku a ovoce. Na statku se nám věnovala paní instruktorka Petra, která nás poučila o bezpečnosti a chování při návštěvě u zvířátek. Ukázala nám celý statek a řekla nám, jak o zvířátka na statku pečují, čím je krmí. Vyrobili jsme si zápich – ptáčka z kartonu a přírodnin, také jsme jeli na ponících Dominovi a Lancelotovi. Pohladili jsme si další koníky a oslíka Karkulku – toho jsme slyšeli i hýkat (a byl to teda pořádný rámus). Viděli a vodili jsme také cvičené králíčky Olivera, Lili a Tedíka, kteří uměli přeskakovat překážky. Pomazlili jsme se s morčátky Jasmínkou a Zuzankou, vyzkoušeli jsme si cvičiště pro koně. Ještě jsme měli v plánu pomáhat vyčistit koníkům boxy, ale to nám překazila bouřka a velká průtrž. Naštěstí už byl čas vrátit se zpátky do školky, a tak jsme nastoupili do autobusu a za doprovodu kytary prozpěvovali písničky – sláva, nazdar, výletu, zmokli jsme a už jsme tu… a nejen tuto… Vrátili jsme se unavení a hladoví, ale plní zážitků.  

Vydáno: 18. 06. 2022 | Autor: Školka